Uplynulá nedeľa mala na trávnikoch Prešovského a Sabinovského okresu znova prívlastok futbalová. Na programe boli zápasy 2. kola miestneho ObFZ. Štyri štvrťfinálové duely „skresali“ osmičku účastníkov už len na polovicu, čiže na štyroch semifinalistov. O čom boli tieto súboje? V jednom rozhodli góly na jeho samom začiatku a na samom konci, v druhom až penaltový rozstrel. V treťom bolo presne po hodine hry všetko otvorené (2:1), no prekvapenie sa nakoniec nekonalo, favorit ide ďalej. Vo štvrtom videli diváci po polhodine (a dvoch minútach) už sedem lôpt v sieti a to stále nebol gólovej prestrelke koniec. Ako to nakoniec dopadlo, kto sa tešil a kto smútil? Prezradia nasledujúce riadky.

TJ Sokol Brezovička – FK Rožkovany 3:0 (1:0), góly: 2. Andrej Kupčík, 78. Samuel Nemergut, 89. Peter Michalek. Rozhodoval: Jozef Pták.

Hráči víťazného celku položili základ úspechu už po niekoľkých sekundách hry, keď sa rýchle ujali vedenia. Skóre sa potom dlho nemenilo a výsledok bol na vážkach. Až dvanásť minút pred koncom čerstvý „sedmoligista“ pridal druhý gól a sekundy pred koncom aj tretí.

VZ3 2404

TJ Sokol Hrabkov – TJ Družstevník Hermanovce 3:3 (2:1), na pokutové kopy 5:6, góly: 11. Rastislav Holub, 16. Ivan Tomečko, 50. Peter Stahovec - 37. Tomáš Karabinoš, 61. a 65. Jozef Pokuta. Rozhodoval: Kristán Maďar.

Po štvrťhodine a niečo boli fanúšikovia Hrabkova v eufórii. Domáci viedli 2:0. No po hodine a niečo spozorneli, po tom, čo hermanovský „Pelé“ dvomi gólmi vyrovnal na 3:3. Hostitelia mali neskôr smolu, keď nastrelili žrď. Na stave sa už neč nezmenilo, deväťdesiat minút bolo málo, na rad prišli pokutové kopy. V ich základnej časti desať strelcov, po päť na každej strane, nezaváhalo. No hneď v prevej sérii nadstavenej časti domáci Peter Stahovec netrafil bránku a bolo rozhodnuté.

FK Drienov – OŠK Kapušany 5:1 (2:0), góly: 32. a 43. Tomáš Sepeši, 61. Martin Kakaščík, 89. Lukáš Straka, 90. Anton Petrovčík - 60. Radoslav Uličný. Rozhodoval: Martin Ňachaj.

Po polhodine hry viedli hráči favorita 3:1, no nie na góly, ale na žlté karty. Až o dve minúty na to sa ujali vedenia a svoj náskok tesne pred odchodom do kabín zdvojnásobili. V 60. Minúte hostia znížili a nárokovali si chvíľu na postup. No skutočne len na chvíľu, lebo už o niekoľko sekúnd znova inkasovali – 3:1. A v samom závere ešte dvakrát. Kapušany hrali od 40. minúty bez vylúčeného Ľuboša Hudáka, aj preto v Drienove neuspeli.

ŠK Gregorovce – TJ Družstevník Žipov 5:6 (3:4), góly: 5., 50. a 66. Adrián Frič, 8. René Urban, 12. Stanislav Hermel z 11 m – 23. a 32. Jozef Urban, 4. Dávid Harčár, 19. Peter Olejník, 61. Jozef Magáč, 80. Tomáš Mruz. Rozhodoval: Miloš Onofrej.

Prestrelka ako na divokom západe. Lenže domácim tentoraz ďalší hetrik Adriána Friča (tri góly dal aj pred dvomi týždňami v barážovom zápase s Hrabkovom) nepomohol. Hostia, ako tento zápas začali, tak aj ukončili. Dali prvý aj posledný gól a to rozhodlo. Hráčov Gregoroviec uspalo rýchle vyrovnanie a ďalšie dva góly. V 12. min vyhrávali už 3:1. Žipovčania nerozložili zbrane, ešte do prestávky otočili koleso dejín zápasu, na ktorý v Gregorovciach tak skoro nezabudnú. Lebo hoci domáci po výmene strán ešte dvakrát vyrovnali, na šiestu loptu vo svojej sieti, hoci na to mali ešte viac než desať minút, až zareagovať nedokázali...