Včera sa fanúšikovia okresného futbalu dočkali vyvrcholenia 3b Letného pohára ObFZ Prešov 2021. Na ihrisku v Dulovej Vsi bolo na programe finále, ktorého aktérmi boli TJ Šľachtiteľ Malý Šariš (7. liga) a FK Sokol Brezovička (6. liga). Zrodilo sa prekvapenie.

Hráči Malého Šariša, v zápise uvedení ako domáci celok, zvíťazili 2:1 a zavŕšili tak spanilú jazdu, na ktorej „vyliali“ z pohára až štyri tímy z najvyššej súťaže. (Hermanovce 2:1, Chmiňany 3:2, Žipov 5:4). Na druhej strane, papierový favorit si prehral zápas sám. Prečo a čo tomu predchádzalo? Viac v nasledujúcich riadkoch...

Hostia mohli vyhrávať už od šiestej minúty, strela Františka Bilého sa od ľavej žrde odrazila do vnútornej strany bránky a gólman súpera Andrej Nižník ju chytil v poslednej chvíli tesne pred čiarou. O dve minúty neskôr domáci kapitán Dávid Gáll hlavičkoval prudko tesne nad. V 17. minúte Brezovička išla do vedenia, z priameho kopu z ľavej strany namieril presne k ľavej žrdi Dominik Mišenčík - 0:1. Potom nasledovali momenty, ktoré by „sokoli“ najradšej vrátili späť, no už sa to nedá. Séria zahodených šancí, ktoré keby... Zvýšiť mohol kanonier Peter Michalek, o čosi neskôr Miroslav Kaleja, František Bilý. Ich zakončenia volali po góloch, no lopty v sieti po nich neskončili. A tak platilo staré športové príslovie: nedáš, dostaneš. V 35. minúte zahrával z pravej strany priamy kop Marek Ambrózy a trafil nechytateľne do ľavého horného roku – 1:1.

Do prestávky sa už skóre nemenilo – až po výmene strán. V 54. minúte nasledovala akcia, ktorá rozhodla. Rohový kop z ľavej strany, loptu odhlavičkoval jeden z hráčov Brezovičky iba pred Petra Husára, ktorý mieril parádne do pravého horného roku – 2:1. V zostávajúcom priebehu videlo zhruba 500 divákov tlak hostí, ktorý ale nebol nijako zdrvujúci. S blížiacim sa záverom mnohí tušili, že sa zrodí prekvapenie, ktoré sa stalo uplynutím štvrtej nastavenej minúty, realitou.

Futbalisti Malého Šariša po druhýkrát v 28-ročnej histórii pohára získali vzácnu trofej. Prvýkrát to bolo v roku 2012.

VZ6 8409

TJ Šľachtiteľ Malý Šariš: Andrej Nižník – Dávid Lukáč, Marek Ambrózy, Dávid Gáll, Adam Antol – Jakub Marton (72. Jozef Machala) – Peter Husár, Tomáš Džačovský, Damián Huba (90. Rastislav Janek), Martin Hopko (82. Adam Džačovský) - Matúš Ambrózy (58. Adam Višňovský).

FK Sokol Brezovička: Peter Ištoňa - Lukáš Pekár, Milan Klembara, Dominik Mišenčík, František Dužda – Dávid Červeňák - František Bilý (70. Samuel Turák), Stanislav Červeňák, Miroslav Kaleja, Peter Michalek – Martin Strelec (70. Ján Kaleja). Rozhodovali: Marek Havrila – Daniel Kačmár, Martin Pavlinský, Milan Bereš.