Meniny dnes: zajtra:

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Hoci to bolo už dávno, čo slávny Slovan Bratislava opustil prvú slovenskú ligu, hovorí sa z času na čas o tom aj dnes. Aj inému Slovanu, v tomto prípade opačného konca našej krajiny, hrozí vypadnutie. Ak by k tomu aj došlo, bola by to dozaista zaujímavá téma na futbalové debaty pri pive minimálne v tunajšej okolici. FK Slovan Kendice sa v jesennej časti 5. ligy Šarišskej poriadne trápil a ani stav kádra počas zimnej prípravy dlho nenaznačoval nejaké zlepšenie. Až na jej konci sa, ako sa hovorí, začali diať veci.

VZ3 2526

Prišli noví hráči, ktorí by mali byť zárukou vzostupu – výkonnostného i v tabuľke. Prezident klubu Andrej Luterán sa dal počuť: „Vďaka sponzorom a obci sa nám podarilo získať hráčov z vyšších súťaží. Z najvyššej, konkrétne z Michaloviec, Filipa Serečina, ďalej Martina Hanudeľa, Lukáša Eliáša a Vladimíra Keresteša.“ Chúlostivým zostáva post brankára, jediným ochrancom svätyne Slavomír Ondria. O jeho kvalitách nikto nepochybuje, no v prípade jeho zranenia, čo sa môže stať kedykoľvek, môže byť zle nedobre. No neprivolávajme nič zlé na kendický futbal, aby to neskončilo presne ako s najslávnejším slovenským klubom, ako je napísané v prevej vete.

VZ3 2505

Novým hráčom chvíľu trvalo, kým sa adaptovali na iné prostredie, kým ich zohranosť so spoluhráčmi nadobudla potrebné „rozmery“. No už sa tak stalo, slovanisti naposledy triumfovali v Malom Šariši 5:0. Už v desiatej minúte viedli 3:0, po polhodine „a niečo“ už 4:0. „Domácim sme úplne zobrali chuť do futbalu. S blížiacim sa záverom postupne rezignovali,“ poznamenal Andrej Luterán. Ústrednou postavou v tíme hostí bol podľa neho F. Serečin, ktorý dokázal strhnúť so sebou ostatných. Presne to čakajú od neho v Kendiciach aj v zostávajúcich piatich stretnutiach. „Ten najbližší s Gaboltovom by mala byť povinná jazda, naopak, najtvrdším orieškom bude určite zápas so Starou Ľubovňou, ktorá ide na postup. No my máme svoj cieľ a to je pätnásť bodov, hoci vieme, že to nebude ľahké,“ dodal A Luterán.