fbpx

Meniny dnes: zajtra:

Včerajší priateľský zápas TJ Sokol Hrabkov - Inter Roma Ostrovany (hraný na umelej tráve v Sabinove) sa skončil výsledkom 2:4. Góly strieľali Peter Lipták a Branislav Dlugoš, resp. Miroslav Bendik, Marián Bendik, René Bendik a Tomáš Červeňák. Domáci viedli od 6. minúty, hostia neskôr vyrovnali. Dve minúty pred prestávkou sa skóre menilo na 2:1. Po výmene strán sa siete dlho nevlnili, až v samom závere - keď Ostrovany strelili za štyri minúty tri góly (87., 89. a 91. min).

Čo na to hrajúci tréneri?

Branislav Dlugoš (Hrabkov): „Nenastúpili sme v najsilnejšom zložení a keďže nemáme dorastenecké mužstvo, nemali sme ani kým doplniť súpisku. Na lavičke náhradníkov bol jeden hráč. V úvode nás súper zatlačil, no prvý gól sme dali my a po ňom sa hra vyrovnala. V druhom polčase sme hostí viac menej do žiadnej vyloženej šance nepustili, no nezvládli sme poslednú desaťminútovku, kedy chýbali predovšetkým fyzické sily. To už hrali Interisti vabank. Víťazstvo Ostrovian je zaslúžené, napriek tomu svojich zverencov pochválim za bojovnosť a prístup. Generálku na jarnú časť absolvujeme najbližšiu sobotu proti Jakubovej Voli, keďže už 31. marca nás čaká plánovaná dohrávka s FK Záborské.“

VZ6 5408

Miroslav Kaleja (Ostrovany): „Hneď v úvode sme zahodili štyri tutovky. Aj to akoby naznačilo, že sa budeme v koncovke dosť trápiť. A nič na tom nemení ani vydarený finiš. Skúšali sme dvoch dorastencov. Lukáša Kaleju a Františka Giňu. A tiež žiaka, iba 15-ročného Tomáša Červeňáka, ktorý si dokonca otvoril strelecký účet medzi dospelými. Keď nerátam zimný pohár, toto bol náš prvý prípravný súboj, ďalšie dva náš čakajú ešte so Sedlicami a Pušovcami.“