Dnes prinášame druhý diel tretieho pokračovania ankety mediálna Jedenástka roka 2023 a Futbalista roka 2023 súťaží riadených ObFZ Prešov – 8. a 9. ligy. Priestor na odpovede na tradičné otázky dostal hrajúci tréner TJ Šľachtiteľ Malý Šariš Rastislav Janek. Tentoraz bol netradične stručný. Vieme prečo...

Po jeseni vám patrí v 8. lige dvanáste miesto. V porovnaní s vlaňajškom ste sa prepadli o šesť priečok.

Moje hodnotenie nepotrebuje veľa slov. Prvá polovica sezóny bola v našom podaní veľmi slabá.

Tri zápasy s označením „iné“...

Remíza v Ražňanoch 3:3, pričom presne po hodine hry sme prehrávali 0:3. Vyrovnanie prišlo v predposlednej minúte. V podstate nás zachránil hetrik Sama Straku. Ďalej víťazstvo 5:4 doma s Jarovnicami vo výbornom zápase. A do tretice potupná prehra 1:7 v Žehni, po zahanbujúcom polčase 0:6.

Osobnosti v mužstve?

Marek Ambrózy, keďže z pozícii stopéra skóroval sedemkrát.

Okrem sklamania priniesla jeseň ešte niečo iné?

Vystriedali sme šiestich brankárov. Dôvody boli, ako sa zvykne hovoriť, od výmyslu sveta...

VZ6 7334

Jedenástka roka 2023 8. ligy (podľa rozostavenia 1 – 4 – 4 – 2):

Marek Hudák (Kapušany) – Marek Semanič (Solivar), Marián Bendík (Ostrovany), Marek Ambrózy (Malý Šariš), Ján Adam (Solivar) – Róbert Ferko ml. (Jarovnice), Miroslav Kaleja (Ostrovany), Rudolf Beliš (Solivar), Olexandr Kulikov (Víťaz) – Dušan Čorba (Radatice), Miroslav Bendík (Ostrovany).