TJ Sokol Jakubova Voľa – ŠK Slovan Solivar 4:3, v zápase 12. kole 8. ligy ObFZ Prešov. Domáci vďaka štyrom streleným gólom dosiahli štvrté víťazstvo v sezóne, hostia „vďaka“ trom inkasovaným tretíkrát prehrali. S číslami sa dá narábať všelijako, no čo je pravda, je pravda...

Tiež platí, že o sedem lôpt v sieti sa postaralo sedem futbalistov. Matúš Karafa v 10. a Ivan Červeňák v 13. minúte. – a sokolíci boli razom v rozlete. Polčas vyhrali 2:0 a až po hodine hry sa presadili slovanisti – Patrik Durkáč 2:1. Onedlho dal Tomáš Futej na 3:1, Miroslav Špak znížil - 3:2. Branislav Goliáš potom vrátil domácim dvojgólové vedenie - 4:2. Do konca ostávali štyri minúty (plus nastavený čas), no hostia stihli už len korigovať na 4:3, presadil sa Rudolf Beliš.

Čo na to tréneri? Domáci Tomáš Futej sa dal počuť: „Päť zápasov bez prehry. Takto podobne sa nám darilo pred viac než dvomi rokmi v najnižšej okresnej súťaži, keď sme absolvovali postupovú sezónu do terajšej 8. ligy. Odvtedy sme na niečo podobné čakali a určite v tom bola aj nováčikovská daň. V súčasnosti sa mužstvo prezentuje vyrovnanejšími výkonmi, navyše situácii pomáha aj zdravá konkurencia medzi hráčmi. Čo sa týka nedeľňajšieho výsledku, musím otvorene povedať, že nám v tomto prípade bolo naklonené aj šťastie. Dali sme dva rýchle góly a tretí visel na vlásku. Nakoniec sme sa ale v samom závere strachovali o výsledok, lebo súper dobre finišoval.“

VZ6 4901

Hosťujúci kormidelník Richard Grajcar uviedol, že si za prehru môžu sami. Za všetkým treba hľadať slabý výkon v prvom polčase. Jeho zverenci si vypracovali skôr iba náznaky niekoľkých šancí. „Po prestávke to už bolo výrazne lepšie. Prebrali sme iniciatívu, strelili tri pekné strelené góly. No hráči Jakubovej Vole využili našu otvorenú obranu. Dvakrát sme mali veľké možnosti vyrovnať na 2:2, neskôr na 3:3, avšak dopadlo to opačne, než sme si želali. Divákom sa súboj musel páčiť, domácim gratulujem k trom bodom a my sa musíme poučiť z chýb, ktoré nás v tomto zápase stáli výsledok.“