Meniny dnes: zajtra:

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

V 10. kole 6. ligy ObFZ Prešov sa v Hermanovciach v súboji s Dubovicou zrodil výsledok 5:0. Nič prekvapujúce. Hostia, ktorí sú predposlední v tabuľke, pricestovali len dvomi náhradníkmi... Čo je akoby ich norma, pretože, až na jednu výnimku, hrávajú vonku stále s tým istým počtom hráčov na striedanie. Navyše im chýbal ich tradičný strelec Slavomír Hurajt a k tomu sa pridal aj problém s brankárskym postom. Medzi žrďami bol hráč z poľa Martin Bučko. Navyše bez rukavíc a určite sa mu v tomto zápase nechytalo ľahko.

Na strane domácich bol jednoznačne ústrednou postavou Miloš Marinica. Čoskoro tridsiatnik dosiahol ako striedajúci hráč hetrik. Nebolo to však v nejakom „extrémne“ krátkom časovom úseku. Nuž, dá sa polemizovať, či tradičné označenie „žolík trénera“ je tentoraz namieste. Išlo o vynútené striedanie už po štvrťhodine hry. Damián Grejták skončil po faule hosťujúceho Matúša Robu so zlomenou kľúčnou kosťou. Vinník bol potrestaný žltou kartou. O ďalších okolnostiach rozprával prezident hermanovského klubu Vladimír Karabinoš. „Museli sme volať záchranku, ktorá ho ihneď odviezla do nemocnice. Nič príjemné, nehralo sa asi desať minút.“ A potom domáci fanúšikovia čakali, kedy striedajúci hráč športovými zbraňami pomstí svojho kamaráta. Stalo sa tak po góle do šatne v 44. minúte. Hermanovce vyhrali polčas 1:0.

VZ3 1231

Po výmene strán, presne po hodine hry, dal o sebe vedieť iný strelec – Jozef Pokuta – a bolo 2:0. „Onedlho po treťom góle to hostia vzdali. Snahu im uprieť nemožno, no nevládali hlavne kondične. Trocha krutý výsledok pre sympatické mužstvo, akým je Dubovica, no taký je futbal,“ poznamenal V. Karabinoš, ktorého mužstvo treba hľadať v tabuľke najvyššej okresnej súťaže tradične v hornej polovici - a aj vyššie. „Áno, sme štvrtí, no stali sme sa tak trocha nevyspytateľným mužstvom. Vonku sme zatiaľ neprehrali, doma dvakrát. Vedúce Rožkovany (3:4) trestali naše chyby a vtedy posledné Šarišské Dravce (1:2) si práve u nás pripísali v tabuľke prvé body.“

VZ3 1288

V nedeľu to štvrté Hermanovce nebudú mať vo Vyšnej Šebastovej (6.) ľahké. Tá majú na konte 15 bodov, o tri menej, než súper, ktorého privítajú. Víťazstvo by im pomohlo dosiahnuť bodovú zhodu. „Na dobrom ihrisku sa dá ukázať dobrý futbal. A možno aj vybojovať remízu, s ktorou by sme boli spokojní,“ dodal V. Karabinoš.