Meniny dnes: zajtra:

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Tri roky po sebe (2014, 2015, 2016) smútili po tom, čo im postup do 6. ligy ObFZ Prešov unikol o vlások. Tri druhé miesta ich aj potešili, no nie úplne. V minulej sezóne to bolo dokonca štvrtýkrát, čo získali „len“ striebro, no nakoniec aj z tejto pozície postúpili do najvyššej okresnej súťaže. Fanúšikom okresného futbalu netreba toto mužstvo ani bližšie pripomínať. FK Uzovský Šalgov je prosto klubom, ktorý je vďaka opísaným skutočnostiam v tunajšom regióne „unikátnym“.

Ako sa nováčikovi aktuálne darí? Po deviatich kolách mu patrí mu desiata priečka zo štrnástich. Rozprávali sme sa s dlhoročným trénerom Jánom Slaninkom... „V globále sme spokojní. Máme síce na konte viac prehier, než víťazstiev a remíz, no súperi nás nikdy nezdolali rozdielom triedy, čo nie je zanedbateľné. Jediný zápas, ktorý si, ako sa hovorí, nedáme do vitríny, bol súboj so Záborským, ktorý sme viedli 3:0, avšak za osem minút sme o náskok prišli a skončilo sa to nakoniec nerozhodne 3:3. Bolo v tom možno aj trocha nováčikovskej dane, no stávať by sa to nemalo,“ dal sa počuť skúsený kormidelník.

VZ3 9718

A pokračoval v rozprávaní: „Už vlani sme pre viaceré nezavinené problémy nemohli útočiť na najvyššiu postupovú pozíciu. Zranili sa nám viaceré opory a tie chýbali. Ani teraz nie sme kompletní, niektorí hráči vycestovali mimo región za prácou, iných máme na hosťovaní v Sabinove. No, ako som už naznačil, nesťažujeme si. Máme, čo sme chceli, hráme so zaujímavými súpermi a to je rozhodujúce. No a v neposlednom rade som presvedčený o tom, že v tabuľke ešte pôjdeme vyššie. Káder na to máme, keď sa hráči budú usilovať, nemusí to byť nereálne tvrdenie. Záleží v prvom rade od nich.“

Samozrejme, kto iný môže porovnávať 6. a 7. ligu... „My sme roky zvyknutí na prihrávky, kombinácie, toto mi doteraz v niektorých súbojoch chýbalo. Teraz mi toto troch chýba. Menej sa zapája stred ihriska – hovorím svoj názor,“ odpovedal stručne j. Slaninka. A čo fanúšikovia? Sú spokojní? Majú, čo chceli: „Nesťažujeme si, aj keď zázraky čakať nemôžeme. Nie sme veľká obec a tiež záleží na tom, dokedy bude baviť chodiť k nám ľudí z okolice. Lebo, priznajme si, tri roky po sebe sa zabávali nie len futbalom ale aj víťazstvami. Dvadsať výhier v sérii, to je už minulosť...“

VZ3 9692

Skoro sme zabudli na ostatné vystúpenie Šalgovčanov. Doma porazili Torysu 3:1. Góly strieľali Michal Želinský dva, jeden presný zásah pridal Matúš Pagáč. „Dvaja naši hrotoví hráči... Tradične sa vedia presadiť v koncovke, aj keď teraz je situácia pochopiteľne pre nich o niečo ťažšia. No snažia sa, treba ich pochváliť.“ Reč bola o sérii dvadsiatich víťazstiev. Možno v nedeľu pribudne ďalšie. Nováčik sa predstaví na trávniku v Pečovskej Novej Vsi: „Bude to ťažké, ako všetky ostatné zápasy, no prečo si netrúfať na nejaké body,“ odkázal na záver J. Slaninka.